AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Shtypi: Reali e ka mbyllur kampionatin

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Shtypi: Reali e ka mbyllur kampionatin   27.07.08 9:09

Shtypi spanjoll ka parashikur fundin e luftėn pėr titull nė Primer Divizion ditėn e hėnė, pasi Reali i Madridit ėshtė ngjitur tetė pikė mbi Barcelonės, pas rezultateve tė javės sė fundit. Reali pėrmbysi golin e disavantazhit dhe fitoi 2-1 ndaj Espanjolit ditėn e shtunė, ndėrsa Barcelona u mund 2-1 nė fushėn e saj, 24 orė mė vonė. Nė kėto kushte, "merengesit" e kanė thelluar nė tetė pikė avantazhin, i cili dy javė mė parė ishte vetėm dy pikė. "Reali arratiset pėrsėri" ishte titulli i tė pėrditshmes "Marca". Ndėrkohė, gazeta katalanase "El Mundo Deportivo" mbante si titull kryesor "Pa Lionel Mesin nuk ka Barcelonė dhe nuk ka luftė pėr titull!". Presidenti i Barcelonės, Joan Laporta, e pėrshkroi humbjen ndaj Vilarealit si "shkatėrrimtare". Tė besuarit e tij iu dorėzuan golave tė shėnuar nga Markos Sena dhe Jon Dahl Tomason. Me kėtė sukses Vilareli ėshtė ngjitur nė vendin e tretė, vetėm katėr pikė larg Barcelonės, kur mbeten edhe 11 ndeshje pėr t'u luajtur deri nė fund tė kampionatit. Reali e gjeti veten nė disavantazh ndaj Espanjolit nė "Bernabeu", por nė fillim barazoi me Gonzalo Higuanin dhe mė pas e fitoi ndeshjen me 11-metėrshin e shndėrruar nė gol nga Raul Gonzales. Gjithsesi, ashtu si Barcelona, edhe "merengesit" dolėn nga fusha tė vėrshėllyer nga tifozėt vendas. "Nuk ishte ndonjė ndeshje pėr t'u mbajtur mend," tha trajneri i Realit, Bernd Shuster. Nė njė kohė kur dy skuadrat e kreut janė larg formės sė tyre ideale, Santanderi, Getafe dhe sidomos Majorka kanė qenė ekipet qė kanė kėnaqur ndjekėsit e futbollit nė Spanjė. Santanderi, gjysmėfinalist nė Kupėn e Mbretit, ėshtė konfirmuar si surpriza e kėtij sezonit, teksa ka arritur Atletikon e vendit tė katėrt, pas fitores 3-0 ndaj Betisit. Ata pėrfituan nga superioriteti numerik dhe synojnė pėr herė tė parė pjesėmarrjen nė Kupat e Europės. "Objektivi ynė nė fillim tė sezonit ishte tė qėndronim nė Primera Divizion. Me fitoren ndaj Betisit e arritėm matematikisht diēka tė tillė. Tani mund tė fillojmė tė mendojmė pėr gjėra tė tjera," tha trajneri Marselinjo. "Bukuria" tjetėr e kėsaj jave nė Primera Divizon ka qenė Getafe, e cila vazhdon mė tej edhe nė Kupėn UEFA dhe nė Kupėn e Mbretit. Modestėt, e drejtuar nga Majkėll Laudrup, fituan 3-0 nė fushėn e Mursias, ku debutonte trajneri Havier Klemente. Nė fund, por jo pėr nga rėndėsia, vlen pėr t'u pėrmendur edhe fitorja 7-1 qė Majorka arriti ndaj Rekreativos, duke ndalur njė seri prej katėr barazimesh radhazi. Sulmuesi venezuelian Arango shėnoi tri gola nė atė qė ishte fitorja mė e thellė pėr ishullorėt nė historinė e Primera Divizionit. "Ishte njė ndeshje qė ēdo trajner e ėndėrron. Gjithsesi, nuk ka ndryshuar asgjė nė sezonit tonė. Janė vetėm tri pikė mė shumė," tha trajneri i Majorkės, Gregorio Manzano.
Kalderon "voton" pėr Shusterin

Presidenti i Realit tė Madridit, Ramon Kalderon, deklaroi se Bernd Shuster do tė jetė trajneri i "merengesve" edhe nė sezonin e ardhshėm, pavarėsisht nga rezultati pėrfundimat i kampionatit spanjoll. "Nuk ka asnjė dyshim. Shuster do tė qėndrojė me ne, edhe pse nuk e fitoi titullin kampion. E ardhmja e tij nuk varet nga rezultatet, por nga metodika e tij e punės, si dhe filozofia qė ka pėr futbollin."

Frenk Rajkard: Gara vazhdon...

Barcelona ėshtė tetė pikė larg Realit tė Madridit, pas humbje 2-1 tė pėsuar ndaj Vilarealit. Gjithsesi, trajneri holandez Frenk Rajkard nuk heq dorė nga titulli: "Pėr ne vazhdon gara nė kampionat, ashtu si nė Ligėn e Kampioneve dhe nė Kupėn e Mbretit. Humbja me Vilarealin na i vėshtirėson gjėrat, por gjithēka ėshtė ende e mundur".

Ronaldinjo, "jo" Ēelsi dhe Milani

Ronaldinjo i ka pėrgėnjeshtuar mundėsinė e largimit nga Barcelona nė fund tė sezonit. Braziliani ėshtė kėrkuar nga Ēelsi dhe Milani, por pohon: "Unė po punoj qė tė rikthehem nė 100% tė formės dhe dua ta bėj diēka tė tillė te Barcelona. Ndihem shumė mirė nė kėtė klub dhe nė kėtė qytet. Nuk ka asnjė arsye se pėrse duhet tė largohem, dhe drejtuesit e dinė mirė diēka tė tillė
Back to top Go down
View user profile
 
Shtypi: Reali e ka mbyllur kampionatin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: