AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Zgjidhet misteri i restorantit “robot

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Zgjidhet misteri i restorantit “robot   27.07.08 8:47

Fshehtėsia e restorantit kinez i cili ka punuar 21 orė nė ditė, prej orės 6 e deri nė tre tė mėngjesit, mė nė fund ėshtė zgjidhur, e nė vend tė robotit, siē ėshtė menduar fillimisht, duart nė punė megjithatė i kanė ‘pėrzier’ njerėzit.
Banorėve tė qytetit Yiwu assesi nuk u ishte e qartė se si ēifti bashkėshortor me fėmijė mund tė punojė nga ora 6 deri nė 3 tė mėngjesit, prandaj i kishin dhėnė emrin – 'Restoranti robot'.

Mirėpo, e vėrteta ėshtė kjo. Restorantin e kanė udhėhequr dy ēifte – si njėri ashtu edhe tjetri ēift janė binjakė njėvezorė. Tė dy ēiftet kanė djem tė vegjėl tė cilėt gjithashtu janė binjakė njėvezorė, njofton gazeta Today Morning Post.

Tė vėrtetėn e ka zbuluar gazetari i kėsaj gazete duke intervistuar pronarin e restorantit dhe e ka kuptuar se tė dy vėllezėrit binjakė janė martuar me dy motra binjake nga qyteti i njėjtė, dhe mė pas janė zhvendosur nė Yiwu, ku kanė blerė njė restorant.

"Shumė prej mysafirėve tanė kanė menduar se punojmė tepėr dhe se jemi sikur robotė, mirėpo nuk e kanė ditur se nė tė vėrtetė ne jemi katėr", ka thėnė Mao Zhanghua, vėllai mė i vjetėr
Back to top Go down
View user profile
 
Zgjidhet misteri i restorantit “robot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: