AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Lepurushi shpėton ēiftin nga zjarri

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Lepurushi shpėton ēiftin nga zjarri   27.07.08 8:45

Njė manar me gėrvishtje nė dyer ka zgjuar nga gjumi njė ēift australian nga Melbourne - pasi qė zjarri kishte pėrfshirė shtėpinė e tyre. Ata kanė arritur tė braktisnin shtėpinė e tyre tė kapluar nga zjarri falė lepurit.
Udhėheqėsi i ekipit tė zjarrfikėsve, Mick Swift ka thėnė se burri ishte kthyer herėt tė enjten nga ndėrrimi i natės, e vetėm gjysmė orė pasi qė ishte shtrirė nė krevat e ka zgjuar gėrvishtja e manarit tė quajtur Rabbit (lepur).

Bashkėshorti anonim atėherė ka zbuluar se zjarri e kishte kapluar dhomėn e pasme, derisa tymi shpejt ishte shpėrndarė nėpėr tėrė shtėpinė. Bashkėshortėt menjėherė kanė braktisur shtėpinė dhe kanė shpėtuar pa lėndime pikėrisht falė manarit tė tyre.

Zjarri ka dėmtuar rėndė shtėpinė edhe para ardhjes sė
Back to top Go down
View user profile
 
Lepurushi shpėton ēiftin nga zjarri
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: