AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Ronaldinho nė prag tė rilindjes italiane?!

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Ronaldinho nė prag tė rilindjes italiane?!   27.07.08 8:42

Kur Barcelona e mposhti klubin anglez Manchester United, nė garė pėr tė nėnshkruar me Ronaldinhon nga Paris Saint Germain nė vitin 2003, pėrjetoi njė rikthim tė menjėhershėm tė investimit.
Braziliani shėnoi qė nė debutimin e tij kundėr Milanit, ekip tė cilit tash i bashkohet pėr 10 milionė euro mė pak.

Nė sezonin e parė tė Ronaldinhos nė La Liga, Barcelona pėrfundoi e dyta nė tabelė, prapa Valencias, por njė vit mė vonė, me brazilianin fitues tė Kupės Botėrore, qė ishte nė njė formė tė shkėlqyeshme, dhe po ashtu i ndihmuar nga Deco, Samuel Eto'o dhe Ludovic Giuly, ekipi fitoi titullin e ligės pėr tė parėn herė qė nga viti 1999.

Ronaldinho vazhdoi formėn e tij edhe nė sezonin e ardhshėm dhe i pėrkrahur nga Lionel Messi, dyshja ndihmuan Barcelonėn tė mbrojė titullin nė Spanjė. Pėr mė shumė, braziliani po ashtu fitoi titullin Lojtari Botėror i Vitit, nė vitet 2004 dhe 2005.

Spanjollėt po ashtu u bėnė kampionė evropian pėr tė parėn herė qė nga viti 1992, e dyta herė nė historinė klubit. Megjithėse Ronaldinho ishte gjunjėzuar nė finalen, tė cilėn Barcelona e fitoi me rezultat 2-1 ndaj Arsenalit, ai u dėshmua nė rundet e mėhershme, duke shėnuar dy herė nė ēerekfinale kundėr Chelseat dhe duke asistuar pėr Giulyn pėr tė vetmin gol nė gjysmėfinale, kundėr Milanit.

Qė atėherė, braziliani ka dėshtuar tė shkėlqejė nė mėnyrė ėt vazhdueshme. Ai ishte zhgėnjimi i Kupės Botėrore 2006, pjesė e ekipit brazilian qė herė nxehej, herė ftohej para se tė eliminohej nga Franca nė ēerekfinale.

Nė nivel tė klubit, 28-vjeēari ka dėshtuar tė shkėlqejė, me arsyetimin e vazhdueshėm tė Rijkaard se Ronaldinho ishte i lėnduar.

Kur Josep Guardiola zėvendėsoi Rijkaardin nė fund tė sezonit qė lamė prapa, kishte spekulime se Ronaldinho mund tė ristabilizohet nė Nou Camp. Por, ish-kapiteni i klubit shumė shpejt deklaroi se braziliani ishte nė shitje sė bashku me Eto'o dhe Deco.

Ka shumė qė do tė presin me padurim tė shohin se si do tė gjendet Ronaldinho me trajnerin e Milanit, Carlo Ancelotti.

Ish-trajnerėt e tij, ai i PSG, Luis Fernandez, dhe i Barcelonės, Frank Rijkaard, qė tė dy e kishin akuzuar brazilianin se po kalon mė shumė kohė nė klubet e natės se sa nė fushėn e stėrvitjeve.

Nė nivel ndėrkombėtar, ai ende pritet tė rikuperohet nga paraqitja larg formės sė tij nė Gjermania 2006 dhe ka humbur pozitėn e tij tė yllit nė kombėtare, krahasuar me shokun e skuadrės tek Milani, Kaka.

Ai po ashtu kishte vėnė nė pyetje formėn e tij fizike, me njė varg fotografish tė pahijshme tė publikuara nė vitet e fundit.

Sidoqoftė, kalimi nė Itali i jep atij shans tė rindezė karrierėn e tij dhe nė moshėn 28-vjeēare ai do tė tentojė tė jetė bindės pėr sė paku edhe pesė vite nė top formė.

Nė San Siro ai duhet tė mos ketė shumė probleme tė pėrshtatet, pasi qė aty do tė gjejė edhe shumė brazilianė tjerė krahas Kakas dhe Patos. Aty ėshtė edhe Dida, Emerson, ndėrsa mund tė pritet edhe njė rikthim i Ronaldos.

Na e thoni mendimin tuaj! Cila mendoni se ishte arsyeja e rėnies sė tij? A do t’i rikthehet Ronaldinho formės sė tij tė dikurshme?
Back to top Go down
View user profile
 
Ronaldinho nė prag tė rilindjes italiane?!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: