AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl   27.07.08 8:36

Nė internet tashmė kanė filluar tė qarkullojnė informata se Volkswagen mendon edhe pėr njė formė mė tė vogėl tė tipit Breshkė, e cila do tė kishte njė prerje nė rrotat e pasme, dhe do tė bazohej nė konceptin up!
Pėr momentin kėto informata rreth kėtij modeli rruhen nė fshehtėsi tė madhe, por siē kuptohet, ky model nė ofertėn e Volkswagenit do tė gjendet nėn modelin tashmė ekzistues, Breshkė, qė sė shpejti do tė zėvendėsohet me gjeneratėn e re.

Nė fakt, gjenerata e re e Breshkės (VW Beetle) sė tashme, bazohet nė gjeneratėn e gjashtė tė Golfit tė ri, derisa Breshka e re mė e vogėl do tė bazohet nė konceptin up! dhe do tė ketė prerje nė rrotat e pasme.

Mu pėr shkak tė ngjashmėrive me konceptin up!, disa mendojnė se Breshka mė e vogėl nė fakt do tė jetė zėvendėsim pėr up!, nė ato tregje nė tė cilat up! nuk do tė paraqitet, si pėr shembull tregu amerikan. Pėr kėtė arsye, pėr momentin mbetet e paqartė nėse do tė bėhet fjalė pėr njė model global, ose vetėm pėr njė version tė up! tė dedikuar pėr tregje tė caktuara.

Sidoqoftė, mė kėtė hap Volkswageni nė fakt fillon tė ndėrtojė njė nėnbrend nga i cili nė tė ardhmen ndoshta mund tė dalin edhe disa modele. Sa i takon stajlingut, nuk ka dyshime se do ta ruajė atė tė Breshkės, ndėrsa se si mund tė duket ajo mund tė shihi nga pasqyrimet e prezantuara.
Back to top Go down
View user profile
 
Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: