AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 AMD nė probleme serioze

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: AMD nė probleme serioze   27.07.08 8:35

Prodhuesi i ēipave AMD ka publikuar humbjet e mėdha tė saj pėr tremujorin e fundit financiar, pasojė e sė cilave ishte drejtori ekzekutiv i kompanisė Hector Ruiz, i cili ka qenė nė krye tė AMD-sė pėr gjashtė vite dhe ėshtė dashur tė largohet.
Rezultatet e tremujorit tė dytė kanė dėshmuar qartė se AMD ėshtė nė telashe tė mėdha. Humbjet prej 1.19 miliardė dollarėsh janė rritur dyfish nė krahasim me 600 milionė dollarė tė humbjeve nė periudhėn e njėjtė tė para njė viti. Qarkullimi ėshtė rritur nga 1.31 miliardė nė 1.35 miliardė, por edhe kjo rritje nuk ia ka vlerė qiranė sipas mendimeve tė analistėve.

Humbjet mė tė mėdha janė realizuar nė njėsinė e AMD-sė pėr prodhimin e ēipave pėr celularė dhe atė tė pjesėve pėr televizione digjitale, prandaj AMD ka njoftuar se do t’i shes tė dy njėsitė.

Krejt kjo ka rezultuar me rėnien e vlerės sė aksioneve tė AMD-sė pėr 6.6 pėr qind, respektivisht nė 4.95 dollarė. AMD ende mbetet njė konkurrent i madh i Intelit dhe kompani kryesore nė tregun e teknologjive komunikuese, por pas kėsaj goditje e ardhmja e saj ėshtė shumė e pasigurt.
Back to top Go down
View user profile
 
AMD nė probleme serioze
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: