AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Games for Windows Live prej tani pa pagesė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Games for Windows Live prej tani pa pagesė   27.07.08 8:33

Microsoft ka vendosur qė shėrbimin e vet pėr lojėra online, Games for Windows Live, ta bėjė pa pagesė, si dhe nė tė njėjtėn kohė ta pasurojė me pėrmbajtje tė reja.
Pas daljes sė sistemit operativ Windows Vista, Microsoft ka nisur shėrbimin Games for Windows Live, e cila ėshtė diē e ngjashme ne shėrbimin e popullarizuar dhe tė suksesshėm Xbox Live pėr lojėra online dhe lidhje tė lojtarėve. Sikur edhe tek Xbox Live Microsoft ka krijuar dy lloje tė anėtarėsimit nga tė cilat njėra duhet tė paguhet.

Kėshtu lojtarėt e lojėrave kompjuterike, tė cilėt ėshtė dashur tė paguajnė pėr tė luajtur me lojtarėt tjerė tė Xbox, kanė mund tė paraqesin arritjet e lojtarėve, dhe tė komunikojnė me zė dhe tė shfrytėzojnė shėrbimin e ndėrlidhjes sipas aftėsive tė tyre. Problemi ishte se lojtarėt e lojėrave kompjuterike nuk kanė dashur tė paguajnė pėr kėto shėrbime sepse shumicėn e tyre kanė mundur t’i marrin pa pagesė, e pėr tė tjerat kanė alternativė.

Pėr kėtė Games for Windows Live edhe nuk ka qenė aq shumė i popullarizuar, prandaj Microsoft ka vendosur tė ndėrmerr diēka nė lidhje me kėtė. Hapi i parė ėshtė heqja e pagesės, derisa hapi i dytė do tė jetė shtimi i Marketplace-it, vendit ku mund tė blihen lojėra, filma dhe pa pagesė tė merren versionet demonstruese tė lojėrave dhe filmave tė rinj. Paralelisht me kėtė do tė ndryshohet edhe pamja e shėrbimit Games for Windows Live i cili duket mė bukur.
Back to top Go down
View user profile
 
Games for Windows Live prej tani pa pagesė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The Mahavishnu Live CD - What stopped its release?
» New Mahavishnu Orchestra LIVE
» Fun and games in the admin log (blog entry for 04/04/11)
» Jeff Beck Live CD playing Stratus, On BluRay5.1 now
» Yabby You & Gladiators - Live (1986)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: