AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS   27.07.08 8:31

Operatori publik mobil Vala, ka bėrė tė ditur se konsumatorėt e saj tash e tutje do tė mund tė bėjnė konfigurimin e produktit “Familja dhe Miqtė” pėrmes dėrgimit tė njė mesazhi nė numrin 553.
Aplikacioni nė fjalė proceson kėrkesėn e konsumatorit, pasi ta ketė analizuar atė pėr korrektėsi nė pėrmbajtje dhe format. Mesazhi i cekur duhet tė pėrmbajė minimum njė (1) dhe maksimum pesė (5) numra tė telefonave tė rrjetit tė Valas, tė ndarė me: hapėsirė, katror (#) ose presje (,) si p.sh:

44xxxxxx,44xxxxxx, 44xxxxxx, 44xxxxxx, 044xxxxxx

apo

044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx#044xxxxxx

apo

044xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx 44xxxxxx

Nė rast se ndonjėri prej numrave tė pranuar nuk i pėrmbahet kėrkesės si nė shembujt mė lartė, pra numri nuk i ka 8-9 shifra dhe tė fillojė me 044 apo me 44, atėherė numri i tillė nuk procedohet – bėhet e ditur nė njė komunikatė tė Valės.

Konsumatori do tė informohet nėse mesazhi i pranuar ėshtė i formatit tė gabuar.
Back to top Go down
View user profile
 
Konfigurimi i “Familja dhe Miqtė” edhe me SMS
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: