AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?   27.07.08 8:29

Indianėt qysh prej fillimit kanė planifikuar qė Tata Nano njė ditė tė nis shitjen edhe nė tregun evropian, edhe pse kanė qenė tė vetėdijshėm se ajo ditė ėshtė shumė larg. Nė mes tjerash, Nano nuk pėrmbush normativat e sigurisė dhe ekologjisė qė kėrkohen nga Bashkimi Evropian, e pėr tė tejkaluar kėtė problem nevojiten shumė para, qė do tė rriste dukshėm ēmimin pėrfundimtar.
Tani ekziston mundėsia qė tė shfrytėzohet rrjeti i shitjes sė prodhuesit italian, Fiat, nė mėnyrė qė Nano t’i shitet evropianėve, por jo nėn markėn Tata, por si Fiat Nano.

Fiat e Tata Motors veēmė bashkėpunojnė ngushtė nė prodhimin e motorėve, automjeteve, andaj krijimi i ‘paktit’ tė tillė nuk paraqet ndonjė befasi.

Natyrisht, Fiat Nano do tė jetė mė i shtrenjtė nga 2.500 dollarė sa janė paralajmėruar fillimisht, pasi qė duhet tė integrohet minimumi i pajisjeve tė sigurisė, si dhe tė modifikohet motori e sistemi i lirimit tė gazrave pėr tė pėrmbushur standardet pėr emetimin e tyre.
Back to top Go down
View user profile
 
Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: