AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Italia shtrėngon masat kundėr emigracionit klandestin

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Italia shtrėngon masat kundėr emigracionit klandestin   27.07.08 8:26

Njė sėrė masash nė luftėn kundėr emigracionit klandestin nė Itali u votuan tė mėrkurėn nga Senati italian. Teksti i miratua me 161 vota pro, ndėrsa 120 senatorė votuan kundėr dhe 8 abstenuan, thuhet nė faqen e internetit tė Dhomės sė Lartė.
Ligji i ri u denoncua nga e majta, shoqatat katolike, ato tė mbrojtjes sė tė drejtave tė njeriut dhe u kritikua gjithashtu nga instancat evropiane.

Ai parashikon veēanėrisht krijimin e krimit tė emigracionit klandestin qė dėnohet nga 6 muaj deri nė katėr vjet burg, rėndimin me njė tė tretėn e dėnimeve tė parashikuara nė rast dėnimi tė njė emigranti klandestin, dėbime mė tė lehta pėr emigrantėt pa dokumente dhe njė dėnim nga 6 muaj deri nė tre vjet burg pėr pronarėt qė u japin banesė klandestinėve.

Qėndrimi nėpėr qendrat pritėse do tė zgjatet gjithashtu nga 2-18 muaj, konform njė dispozite tė re tė "direktivės sė kthimit", tė miratuar sė fundmi nga Bashkimi Evropian.
Back to top Go down
View user profile
 
Italia shtrėngon masat kundėr emigracionit klandestin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: