AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Avionėt turq kanė bombarduar bazat e kurdėve

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Avionėt turq kanė bombarduar bazat e kurdėve   27.07.08 8:24

Avionėt bombardues turq kanė sulmuar bazat seperatiste tė Partisė sė Punės tė Kurdistanit nė veri tė Irakut.
Sipas burimeve ushtarke turke, forcat ajėrore turke me sukses kanė kryer sulmet ajėrore, duke goditur 13 baza tė kurdėve nė rajonin Zao nė veri tė Irakut, jo larg kufirit me Turqinė.

Sipas tė dhėnave tė ushtrisė, gjatė kėtij operacioni kanė vdekur 240 anėtarė tė Partisė sė Punės tė Kurdistanit dhe 24 ushtarė.

SHBA-ja dhe BE-ja e kanė shpallur Partinė e Punės sė Kurdistanit grup terrorist.
Back to top Go down
View user profile
 
Avionėt turq kanė bombarduar bazat e kurdėve
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: