AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe   27.07.08 8:17

Parlamenti i Maqedonisė tė premten me shumicė votash miratoi Ligjin pėr pėrdorimin zyrtar tė gjuhės shqipe.
Pėr ligjin pėr pėrdorimin e gjuhės qė e flasin mė sė paku 20 pėr qind e qytetarėve tė Maqedonisė dhe nė njėsitė e vet-ėadministrimit lokal kanė votuar 75 deputetė tė mazhorancės dhe asnjė votė kundėr.

Miratimi i ligjit pėr zyrtarizimin e gjuhės shqipe ka qenė pjesė e marrėveshjes pėr koalicionim midis VMRO-DPMNE dhe BDI.

Nė pako deputetėt aprovuan edhe ndryshimet e ligjit pėr ndarjen territoriale, me tė cilin bashkimi i komunės sė Kėrēovės shtyhet pėr katėr vite. Nė ligjin aktual parashihej qė nė fillim tė vitit tė ardhshėm komuna e Zajazit dhe Osllomesė t'i bashkohen qendrės urbane
Back to top Go down
View user profile
 
Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: