AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re   27.07.08 8:15

Parlamenti i Maqedonisė zgjodhi tė shtunėn Qeverinė e re tė pėrbėrė nga koalicioni midis VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI).
Deputetėt pas prezantimit tė programit qeveritar nga mandatari Nikolla Gruevski dhe pas diskutimeve tė deputetėve me 77 vota pėr dhe asnjė kundėr i dhanė besimin Qeverisė sė re. Kabineti qeveritar i kryeministrit Nikolla Gruevski pėrbėhet nga 21 ministra, prej tė cilėve 6 i takojnė partisė shqiptare Bashkimi Demokratik pėr Integrim.

Para votimit tė Qeverisė, nė fjalimin e tij, kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti deklaroi se sot votohet pėr njė Qeveri tė politikanėve qė kanė arritur sukses tė tejkalojnė tė gjitha paragjykimet dhe stereotipet.

Sipas tij, kjo Qeveri do tė ketė tė gjitha mundėsitė pėr tė qenė stabile, e suksesshme, efikase dhe e dobishme pėr tė gjithė qytetarėt.

“Koalicionin qė po e promovojmė tregon se ne e krijuam kushtin e parė pėr rritjen e besimit dhe mirėkuptimit midis bashkėsive etnike. Ky moment shėnon shansin pėr tė krijuar njė klimė tė kohezionit tė brendshėm, stabilitet politik dhe ndėrtim tė institucioneve funksionale”, deklaroi Ahmeti
Back to top Go down
View user profile
 
Parlamenti maqedonas zgjodhi Qeverinė e re
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: