AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Silvio Berlusconi sė shpejti vizitė zyrtare ne Shqipėri

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Silvio Berlusconi sė shpejti vizitė zyrtare ne Shqipėri   27.07.08 8:14

Kryeministri italian Silvio Berlusconi sė shpejti do tė vizitojė Tiranėn. Kėshtu ėshtė shprehur zėvendėssekretari i Kėshillit tė Ministrave tė Italisė, Gianni Letta gjatė njė takimi me kryetaren e Kuvendit shqiptar, Jozefina Topalli nė kuadėr tė njė vizite qė ajo po zhvillon nė Itali.
“Italia ėshtė mbėshtetėse e fortė e zhvillimeve nė Shqipėri dhe kjo mbėshtetje do tė konkretizohet sė shpejti edhe me vizitėn e numrit njė tė qeverisė italiane, Silvio Berlusconi nė Shqipėri”, tha zoti Letta.

Sipas tij, do tė pėrshpejtojė kėtė vizitė sė bashku me Kryeministrin Berlusconi dhe njė grup investitorėsh italianė pėr tė rritur kėshtu bashkėpunimin politik por edhe atė ekonomik.

Duke bėrė njė pasqyrim tė shkurtėr tė zhvillimeve nė Shqipėri, reformave fiskale e politike, Kryetarja e Kuvendit, Topalli tha se falė njė lidershipi tė fortė dhe reformave kurajoze Shqipėria nė njė kohė rekord po mbyll fazėn e ratifikimit tė MSA-sė
Back to top Go down
View user profile
 
Silvio Berlusconi sė shpejti vizitė zyrtare ne Shqipėri
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: