AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Zannier: Suhodolli po politizohet pa nevojė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Zannier: Suhodolli po politizohet pa nevojė   19.07.08 13:31

Shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannier, vlerėson se rasti i Suhodollit ėshtė politizuar pa nevojė, pėrderisa thotė se menaxhimin e punėve nė ujėsjellės e ka marrė UNMIK-u. Bajram Rexhepi kėrkon qė puna tė nisė menjėherė, kurse Qeveria apelon pėr qetėsi.
Shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannier, ka thėnė sot se ēėshtja e ujėsjellėsit nė Suhodoll tė Mitrovicės ėshtė duke u politizuar ēdo ditė e mė shumė.

“Ēėshtja e Suhodollit do tė thotė furnizim i komunitetit me ujė. Shqetėsimi im ėshtė se kjo ēėshtje ēdo ditė e mė tepėr po politizohet. Mendoj se ajo qė duhet tė bėjmė, ėshtė qė tė shikojmė se cilat janė nevojat e njerėzve nė terren dhe t’u japim shėrbimin qė atyre u duhet”, ka thėnė Zannier, duke sqaruar se menaxhimi i punėve nga ana e UNMIK-ut ka pajtimin e tė gjitha palėve.

Por, kreu i komunės sė Mitrovicės, Bajram Rexhepi, lė tė kuptojė se nuk pajtohet me kėtė vendim. Ai insiston se punėt duhet tė pėrfundojnė sipas dinamikės qė kishte caktuar vetė komuna.

“Ėshtė vendim yni qė ky projekt tė zbatohet. Kemi pasur kontakte me Zannierin dhe me Bout de Marhnac dhe kemi kėrkuar qė ata t’i japin premtimet ose garancitė e sigurta qė ky projekt tė realizohet, por pėr kėtė kemi kėrkuar qė tė bėjnė prononcim publik ose tė japin urdhėr ekzekutiv me shkrim”, tha Rexhepi.

Rexhepi ka paralajmėruar se do tė nisin punimet madje edhe pa pėlqimin e UNMIK-ut dhe se ai vetė do tė jetė i pranishėm gjatė punimeve. /REL/
Back to top Go down
View user profile
 
Zannier: Suhodolli po politizohet pa nevojė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: