AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Hamilton nė pol-pozicion nė German GP

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Hamilton nė pol-pozicion nė German GP   19.07.08 13:26

Britaniku Lewis Hamilton e ka dėrguar McLarenin nė pol-pozicion pėr garėn e radhės nė Formula 1, atė tė Ēmimit tė Madh tė Gjermanisė.
23-vjeēari do ta ndajė rendin e parė sė bashku me ngasėsin e Ferrarit, Felipe Massa, i cili arriti kohėn e dytė mė tė shpejtė nė kualifikimet e sotme.

Ngasėsi tjetėr i McLarenit, Heikki Kovalainen, do tė fillojė nga pozita e tretė, derisa italiani Jarno Trulli, do tė jetė nė pozitėn e katėrt me Toyotan e tij.

Raikkonen, i cili ka filluar nga pozita e parė e Hockenheim-it pėr McLarenin nė vitet 2005 dhe 2006, kėtė vit do tė niset nga pozita e katėrt me Ferrarin.

Kjo ėshtė hera e tretė qė Hamilton do tė niset nga pozita e parė gjatė kėtij sezoni, ndėrsa e nėnta nė 27 paraqitje tė tij nė Formula 1.

Hamilton, Massa dhe Raikkonen, nė listėn e ngasėsve, qė tė tre kryesojnė me pikė tė barabarta, nga 48 secili.
Back to top Go down
View user profile
 
Hamilton nė pol-pozicion nė German GP
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jake Hamilton
» little Fįt Mąn boy [German]
» Check this German female drummer out, if you haven't already
» New Narnia CD.
» Which grip is better? Thumbs on top, or Thumbs on the side?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: