AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Van Der Vaart te Reali pėr 13 milionė euro

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Van Der Vaart te Reali pėr 13 milionė euro   27.07.08 4:57

Sipas gazetės gjermane, "Bild", Real Madridi ėshtė shumė afėr blerjes sė mesfushorit tė Hamburgut, Rafael Van der Vaart, pasi qė Hamburgu dėshiron ta shesė atė pėr 13 milionė euro.
Plejmejkeri ka qenė nė njė formė tė shkėlqyer gjatė Euro 2008, ndėrsa pėr shėrbimet e tija pėrveē Los Merengues ėshtė i interesuar edhe Juventusi.

Van der Vaart kurrė nuk e ka fshehur dėshirėn e tij pėr tė luajtur pėr njė skuadėr tė madhe, ndėrsa tani ambiciet e tija kanė arritur njė mbėshtetje dhe nga skuadra e tij, e cila ka vendosur tė mbajė takime me titullarėt e La Ligas.

Sipas “Bild”, holandezi mund tė kalojė nė kryeqytetin spanjoll pėr 13 milionė euro.

“Mund tė them qė Rafael e ka kaluar kohėn mė tė mirė tė karrierės sė tij kėtu te ne, ndėrsa nėse mė pyetni mua unė dėshiroj ta mbaj edhe njė vit”, ka thėnė trajneri i Hamburgut, Martin Rol.

Reali dėshiron me ēdo kusht ta transferojė njė mesfushor, ndėrsa Van der Vaart paraqet alternativėn mė tė lirė dhe mė tė mirė, sesa Cristiano Ronaldo ose Cesc Fabregas.
Back to top Go down
View user profile
 
Van Der Vaart te Reali pėr 13 milionė euro
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Euro Sound War 2006
» SCANDAL TOUR 2016 "YELLOW" IN EUROPE

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: