AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Policia e vendosur tė mos lejojė bllokimin e serishėm tė magjistrales Mitrovicė-Prishtinė

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Policia e vendosur tė mos lejojė bllokimin e serishėm tė magjistrales Mitrovicė-Prishtinė   26.07.08 14:43

Gjendja e sigurisė nė Mitrovicė mbetet e qetė dhe gjatė kėtyre ditėve nuk ėshtė shėnuar ndonjė rast qė do tė mund tė reflektonte nė kėtė drejtim, me pėrjashtim tė protestave pėr largimin e maunave me materie kimike, me ē’rast qe bllokuar edhe magjistralja Mitrovicė-Prishtinė, tha sot nė takimin e Komitetit tė Sigurisė, kryetari i Komunės, Bajram Rexhepi.
Kryetari Rexhepi tha se protestat e qytetarėve janė legjitime, meqė ata janė tė shqetėsuar pėr shėndetin e tyre. Ai tha se vendosja e atyre maunave me ato materie nė Mitrovicė ka qenė gabim i autoriteteve qendrore dhe i menaxhmentit tė “Trepēės”.

“Ne i kuptojmė shqetėsimet e qytetarėve dhe protestat pėr largimin e atyre maunave, mirėpo jemi kundėr qė kėto tė marrin konotacione politike si dhe tė bllokohen rrugėt”, tha ai.

Nė anėn tjetėr, ai shprehu zhgėnjimin pėr neglizhencėn e autoriteteve qendrore sa i pėrket kėtyre maunave, tė cilėt mė nė fund kanė hapur tenderin pėr pėrzgjedhjen e njė kompanie pėr asgjėsimin e atyre materieve.

“Ne si komunė kemi qenė tė injoruar nė kėtė ēėshtje, prandaj protestat duhet bėhen nė adresė saktė. Ne jemi tė interesuar pėr krijimin e njė ambienti tė sigurt dhe pėr mbrojtjen e shėndetit tė qytetarėve tanė”, ka thėnė Rexhepi.

Nė lidhje me protestat pėr largimin e maunave, komandanti i sSacionit tė Policisė nė jug tė qytetit, kapiteni, Bashkim Spahiu, tha se tė hėnėn protestuesit e kanė mbajtur tė bllokuar magjistralen Mitrovicė-Prishtinė pėr njė orė, ndėrsa tė martėn po ashtu kanė tentuar qė ta bėjnė njė gjė tė tillė.

Spahiu tha se policia ka ndėrhyrė tė martėn dhe ka arrestuar 17 protestues duke mos lejuar bllokimin e rrugės.

“Ata kanė paralajmėruar se do ta bllokojnė rrugėn edhe gjatė ditėve nė vazhdim, mirėpo ne jemi tė vendosur qė mos ta lejojmė njė gjė tė tillė”, ka thėnė Spahiu, njoftonZyra pėr informim pranė KK Mitrovicė
Back to top Go down
View user profile
 
Policia e vendosur tė mos lejojė bllokimin e serishėm tė magjistrales Mitrovicė-Prishtinė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: