AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Prishtinė: Deri nė njė vendim, nuk do tė rrėnohen objektet pėr tė cilat ėshtė aplikuar pėr leje ndėrtimi

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Prishtinė: Deri nė njė vendim, nuk do tė rrėnohen objektet pėr tė cilat ėshtė aplikuar pėr leje ndėrtimi   26.07.08 14:42

Nga lista me 25 objekte tė paralajmėruara pėr rrėnim, komuna e Prishtinės tash njė muaj ka arritur t'i rrėnojė vetėm 11 prej tyre, ndėrkohė qė objektet e mbetura, sipas zyrtarėve komunalė, mund tė futen nė procesin e legalizimit, dhe pėr fatin e tyre do tė vendoset pas vendimeve tė organeve pėrkatėse.
Drejtori i Drejtorisė pėr Urbanizėm nė komunėn e Prishtinės, Sheqiri Spahiu, gjatė njė konference pėr media, tė mėrkurėn, tha se tė gjitha kėto objekte tė cilat kanė mbetur pa u rrėnuar kanė aplikuar pėr leje ndėrtimi dhe pritet qė secili objekt tė shqyrtohet veē e veē, para se tė merret vendimi pėrfundimtar pėr rrėnimin e tyre.
Sipas tij, Drejtoria pėr urbanizėm ėshtė nė shqyrtim tė kėrkesave tė tyre dhe deri nė marrjen e njė vendimi nuk pritet rrėnimi i tyre.

Qė nga fillimi i aksionit tė komunės pėr rrėnimin e objekteve pa leje ėshtė shtuar interesimi i qytetarėve pėr t'u pajisur me leje ndėrtimi. Ai tha se gjatė kėtij muaji janė lėshuar 70 leje urbanistike dhe afėr 20 leje ndėrtimi
Back to top Go down
View user profile
 
Prishtinė: Deri nė njė vendim, nuk do tė rrėnohen objektet pėr tė cilat ėshtė aplikuar pėr leje ndėrtimi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: