AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Bullgaria nė situatė mė tė favorshme ekonomike

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Bullgaria nė situatė mė tė favorshme ekonomike   26.07.08 14:34

Derisa nė shtetet evropiane ka rritje tė vogėl ekonomike dhe inflacion tė lartė, Bullgaria ndodhet nė njė situatė mė tė favorshme.
Kryeministri bullgar, Sergej Stanishev ka deklaruar se, shkaku kryesor pėr inflacionin nė vend ėshtė rritja e madhe e ēmimeve nė tregjet ndėrkombėtare.


"Bullgaria ėshtė nė njė situatė jashtėzakonisht tė favorshme, sepse ekonomia e saj karakterizohet me inflacion nė ulje dhe rritje tė lartė ekonomike, pėrderisa nė shtetet e tjera evropiane ka njė rritje tė vogėl ekonomike dhe inflacion tė lartė".

Parlamenti bullgar ka detyruar kabinetin, qė deri mė 1 tetor tė paraqesė shkaqet pėr rritjen e ēmimeve dhe tė caktojė masa pėr kundėrvėnie tė inflacionit dhe pėr kompensim tė njerėzve tė dobėt nga pikėpamja sociale
Back to top Go down
View user profile
 
Bullgaria nė situatė mė tė favorshme ekonomike
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: