AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kapello: Murinjo nuk mund tė bėjė revulucion nė futbollin italian

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Kapello: Murinjo nuk mund tė bėjė revulucion nė futbollin italian   26.07.08 11:39

Pėrzgjedhėsi i kombėtares sė Anglisė, italiani Fabio Kapello ėshtė vėnė nė mbrojtje tė trajnerėve italianė dhe njėherėsh kundėr trajnerit tė ri tė Interit, Hose Murinjo. Nė njė bisedė pėr tė pėrditshmen italiane "La Republica", Kapello ka thėnė se Murinjo nuk ka ēfarė t'i mėsojė trajnerėt italianė.
"Nuk besoj se ai mund tė bėjė njė revulucion nė futbollin italian. Nėse arrin tė fus 1 pėrqind risi, atėherė kjo do tė ishte diēka e madhe pėr tė", ka theksuar Kapello, duke shtuar: "Nė Itali taktika e futbollit ėshtė njė gjė shumė e rėndėsishme dhe serioze. Ne nė aspektin teknik jemi mė tė aftit dhe kėtė e dinė tė gjithė. Por, Murinjo ka nė duart e tij njė skuadėr tė shkėlqyeshme siē ėshtė Interi". Nė Itali janė tė paktė skuadrat qė drejtohen nga trajnerė tė huaj, por numri i futbollistėve tė huaj ėshtė i madh. Megjithatė, Kapello mendon se situata ėshtė shumė mė dramatike nė Angli. "Unė si pėrzgjedhės i Anglisė e kam tepėr tė vėshtirė pėr ta kryer me sukses punėn time. Nė Itali rreth 72 pėrqind e futbollistėve janė vendas, derisa nė Ligėn Premiere vetėm 35 pėrqind e futbollistėve janė anglezė, ngase pėrveē futbollistėve jashtė Britanisė sė Madhe, kemi shumė uellsian, skocez dhe irlandez".
Back to top Go down
View user profile
 
Kapello: Murinjo nuk mund tė bėjė revulucion nė futbollin italian
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: