AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 85
Age : 28
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr   26.07.08 9:58

Kot thonė qė rrufeja s'bie dy herė nė tė njėjtin
vend. Nė historinė qė do lexoni mė poshtė, rrufeja ka rėnė 4 herė nė tė njėjtin
person. Oficeri britanik, major Summerford, u qėllua pėr tė parėn herė nga
rrufeja ndėrsa luftonte nė betejėn e Flandersit mė shkurt tė vitit 1918. Ai ra
nga kali dhe u paralizua pėrkohėsisht nga mesi e poshtė. Pas kėsaj u tėrhoq nga
lufta dhe u vendos nė Vankuver. Njė ditė nė vitin 1924, ndėrsa peshkonte nė
lumė, rrufeja qėllon pemėn nėn tė cilėn ishte ulur majori Summerford dhe i
paralizoi pjesėn e djathtė. Dy vjet mė vonė, ai ishte shėruar aq sa tė bėnte
shėtitje nė njė park. Ishte ditė vere e vitit 1930, kur njė rrufe bie sėrish mbi
tė duke e paralizuar pėrkohėsisht. Ai vdiq dy vjet mė vonė. Por as vdekja nuk e
shpėtoi nga rrufetė. Katėr vjet mė pas, njė rrufe goditi varrezat dhe shkatėrroi
vetėm njė varr. Jua merr mendja se i kujt ishte? I major Summerford.
Back to top Go down
View user profile http://albasound.tk
 
I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Kuriozitete-
Jump to: