AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 85
Age : 28
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė   26.07.08 9:55

Tė burgosurit e njė burgu tė famshėm brazilian janė kujtuar se si tė kontrabandojnė mallra tė ndaluara nė qeli, e nė kėtė punė iu kanė ndihmuar miqtė e tyre tė dresuar me pupla.

Tė burgosurit e burgut Marilia, nė shtetin e Sao Paolos, kishin dresuar pėllumbat pėr t’iu transportuar gjėra nėpėr qeli, duke iu montuar atyre nė shpinė ēanta tė vogla.

Kėshtu kanė arritur edhe tė mashtrojnė sigurimin e rreptė pėr tė futur brenda gjėrat e nevojshme pėr ta.

''Kemi pajisje tė sofistikuara pėr kontrollimin e njerėzve tė cilėt futen nė burg, mirėpo ata e kanė gjetur veten”, ka thėnė drejtori i burgut, Luciano Gamateli.

Zyrtarėt pohojnė se pėllumbat janė rritur dhe dresuar brenda burgut, dhe se kanė jetuar nė kulmin e burgut, ku tė burgosurit kanė marrė mallin me vlerė para se zogjtė tė ktheheshin prapa tek familja dhe miqtė e tyre.

Mirėpo, plani i tyre gjenial ėshtė zbuluar kur rojet kanė vėrejtur se disa pėllumba kishin telashe pėr tė fluturuar, pėr shkak tė ngarkesės qė bartnin.
Back to top Go down
View user profile http://albasound.tk
 
Pėllumbat kontrabandojnė drogė dhe celularė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Kuriozitete-
Jump to: