AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės   25.07.08 17:05

Ambasadori i Gjermanisė nė Beograd, Wolfram Maas, ka deklaruar se Serbia nuk ėshtė nėn presion pėr tė pranuar pavarėsinė e Kosovės, por se do tė duhej tė gjente “hapėsirė manovruese pėr zhvillimin e marrėdhėnieve me Prishtinėn”.
"Me gjithė kundėrshtitė fundamentale, ekziston hapėsira manovruese pėr zhvillimin e marrėdhėnieve”, ka thėnė Maas nė njė intervistė pėr mediat serbe.

Pyetjes se si Serbia duhet t’i kuptojė deklaratat e zyrtarėve evropianė se pranimi i Kosovės nuk ėshtė kusht pėr afrimin e saj tė mėtejmė me BE-nė, por njėkohėsisht duhet tė pranojė realitetin e ri, i cili realisht do tė thotė pranim indirekt pėr shkėputjen e Kosovės, ambasadori Maas ėshtė pėrgjigjur duke u thirrur nė historinė e pasluftės sė vendit tė tij.

"Nuk e detyrojmė Serbinė tė pranojė Kosovėn, por lusim qė tė gjenden zgjidhje qė do tė ishin nė interes tė njerėzve tė cilėt jetojnė nė Kosovė dhe tė gjenden zgjidhje praktike nga jeta e pėrditshme.
Back to top Go down
View user profile
 
Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: