AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 AAK-ja dėnon dhunėn e policisė nė Mitrovicė

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: AAK-ja dėnon dhunėn e policisė nė Mitrovicė   24.07.08 20:58

Kryesia e AAK-sė, ka shprehur keqardhjen e saj pėr dhunėn e djeshme nė Shupkovc tė Mitrovicės, dhe ka kėrkuar nga autoritetet e vendit t'i hetojnė rastet e brutalitetit policor kundėr protestuesve paqėsorė nė kėtė fshat.
AAK konsideron se pėrgjegjėsinė pėr incidentin e mban Qeverisa e Kosovės, pėr shkak tė mosadresimit tė kėrkesave legjitime tė qytetarėve tė Kosovės. Me kėtė rast, AAK iu ka bėrė thirrje banorėve tė Shupkovcit dhe tė Mitrovicės pėr qetėsi, kurse Qeverisė sė Kosovės i ka bėrė ftesė qė t'i kryejė detyrat e saj dhe t'i adresojė kėrkesat legjitime tė qytetarėve tė Mitrovicės, duke ua zgjedhur problemet e jo duke pėrdorur dhunė ndaj tyre.

Kryesia e AAK-sė, nė takimin e zhvilluar tė enjten, gjithashtu ka shprehur habinė e saj me indiferencėn e Qeverisė sė Kosovės rreth vizitės nė Beograd dhe bisedimeve tė iniciuara nga shefi i UNMIK-ut, Roberto Zannier me autoritetet e Beogradit.

Kjo vizitė, sipas AAK-sė, ėshtė bėrė pa konsultimet e duhura me autoritetet e Kosovės dhe se qėllimi i saj dhe pėrmbajtja e bisedave, ende mbetet e paqartė pėr opinionin publik tė Kosovės
Back to top Go down
View user profile
 
AAK-ja dėnon dhunėn e policisė nė Mitrovicė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: