AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Hamilton mė i shpejti nė stėvitje

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Hamilton mė i shpejti nė stėvitje   19.07.08 13:18

Ngasėsi britanik i McLarenit, ka qenė mė i shpejti nė stėvitjen e parė dhe tė dytė tė sotme tė Formula 1 nė German Grand Prix nė Hockenheim duke shėnuar kohėn 1:15.537, respektivisht 1:15.025 nė stėvitjen e dytė.
Stėvitja e parė
Shoku i skuadrės i Hamiltonit, Heikki Kovalainen, tejkaloi fillimin e ngadalshėm, pėr tė pėrfunduar i dytė nė listėn e mė tė shpejtėve.

Dyshja e Ferrarit, Felipe Massa dhe Kimi Raikkonen, u renditėn nė pozitėn e tretė, respektivisht tė pestė, me ngasėsin e Renault, Fernando Alonso, qė i ndante.

Pjesa e parė e sesionit u zhvillua nė kushte lagėshtie, pas shiut tė rėnė gjatė natės, por koha shpejt u pėrmirėsua dhe nė 45 minutat e fundit rruga e garės ishte e tharė.
Stėvitja e dytė
Lewis Hamilton ishte mė i shpejtė edhe nė serinė e dytė tė stėvitjes pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė qė zhvillohet tė dielėn nė Hockenheim. Xhiroja e fundit e Hamiltonit prej 1:15.025 mposhti brazilianin Felipe Massa tė Ferrarit pėr 0.697 sekonda.

Massa u ndoq nga shoku i skuadrės dhe kampioni nė fuqi, finlandezi Kimi Raikkonen, si dhe nga shoku i skuadrės sė Hamiltonit, finlandezi tjetėr Heikki Kovalainen, duke ēuar nė katėr pozitat e para McLarenin dhe Ferrarin.
Back to top Go down
View user profile
 
Hamilton mė i shpejti nė stėvitje
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jake Hamilton

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: