AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
May 2018
SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Thaēi: Maqedonia dhe Mali i Zi sė shpejti do ta njohin Kosovėn

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Thaēi: Maqedonia dhe Mali i Zi sė shpejti do ta njohin Kosovėn   24.07.08 20:53

Presim shumė shpejtė njohjen e shtetit tė Kosovės nga Maqedonia dhe Mali i Zi, deklaroi kryeministri, Hashim Thaēi, menjėherė pas kthimit nė Prishtinė nga vizita zyrtare nė Uashington.
"Me autoritetet e Shkupit dhe Malit tė Zi kemi ndėrtuar raporte shumė tė mira dhe sė shpejti presim njohjen e shtetit tė Kosovės nga kėto dy vende”, theksoi Thaēi.

Ai pėrmendi edhe raportet e mira me Shqipėrinė dhe shprehi gatishmėrinė qė nė tė ardhmen raporte tė mira tė ndėrtohen edhe me shtetin fqinjė Serbinė.

Delegacioni shtetėrore i Kosovės i cili qėndroi pėr vizitė zyrtare Shtėpinė e Bardhė nė Uashington pas kthimit nė Prishtinė deklaroi se, pret qė tė rritet numri i shteteve tė cilat do ta njohin Republikėn e Kosovės. /INA/
Back to top Go down
View user profile
 
Thaēi: Maqedonia dhe Mali i Zi sė shpejti do ta njohin Kosovėn
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: