AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Qiproja pėrkrah Serbinė rreth mosnjohjes sė Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Qiproja pėrkrah Serbinė rreth mosnjohjes sė Kosovės   23.07.08 7:43

Qiproja ka pėrsėritur se nuk e njeh dhe nuk e pėrkrah pavarėsinė e Kosovės, ka thėnė tė mėrkurėn, ministri i Punėve tė Jashtme tė Serbisė, Vuk Jeremiq, nė konferencėn e pėrbashkėt pėr gazetarė me shefin e diplomacisė qipriote, Markos Kyprianou nė Beograd.
Ministri i Jashtėm i Qipros ka thėnė se pėrkrahja qipriote pėr Serbinė rreth Kosovės konsiston nė respektimin e parimeve tė sė drejtės ndėrkombėtare, qė ėshtė njė nga parimet themelore tė respektimit tė integritetit territorial dhe sovranitetit tė vendit.

Ministri Jeremiq ka thėnė se Serbia gėzon pėrkrahje tė fuqishme nga Qiproja nė rrugėn drejt anėtarėsimit tė plotė nė BE.

Sipas tij, nė takimin e sotėm me shefin e UNMIK-ut, Lamberto Zannierin, do tė paraqesė qėndrimin e Serbisė se misioni civil ndėrkombėtar nė Kosovė duhet tė jetė i tillė qė tė mos prekė integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisė dhe se nuk ka pėr qėllim zbatimin e planit tė Ahtisaarit.
Back to top Go down
View user profile
 
Qiproja pėrkrah Serbinė rreth mosnjohjes sė Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: