AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Fried: Tė merret pėrsėri kontrolli nė veri tė Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Fried: Tė merret pėrsėri kontrolli nė veri tė Kosovės   23.07.08 7:42

Shtetet e Bashkuara dėshirojnė qė bashkėsia ndėrkombėtare pėrsėri ta marrė kontrollin ndaj veriut tė Kosovės, i banuar me popullatė shumicė serbe, tha zyrtari i lartė i Departamentit amerikan tė shtetit, Daniel Fried.
"Veriu i Kosovės ėshtė tash hapėsirė pa ligj dhe duhet tė ketė prani nė veri", i tha ai AFP-sė nė Bruksel, ku po bisedon me zyrtarė tė Bashkimit Evropian dhe tė NATO-s.

"Ne nuk mund tė lejojmė qė situata nė Kosovė tė dalė jashtė kontrollit. Gjėrat do tė fillojnė tė pėrkeqėsohen. Ne nuk mund tė presim", tha mė tutje Daniel Fried.

Sipas tij, "rikonfigurimi" i misionit tė OKB-sė nė Kosovė, "duhet tė ndodhė", pėr tė krijuar kushte pėr vendosjen e misionit tė Bashkimit Evropian, nė tė cilin kanė rol edhe Shtetet e Bashkuara.

"Situata duhet tė kthehet nė normalitet tė qėndrueshėm" tha zoti Fried duke theksuar se bashkėsia ndėrkombėtare duhet tė "ndėrmarrė hapa tė kujdesshėm pėr zgjidhje" tė kėsaj ēėshtjeje. /REL
Back to top Go down
View user profile
 
Fried: Tė merret pėrsėri kontrolli nė veri tė Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Fried Peanut Butter & Banana Sandwich

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: