AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Serbia tė lirohet nga iluzionet pėr Kosovėn

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Serbia tė lirohet nga iluzionet pėr Kosovėn   23.07.08 7:40

Pėrpjekjet e Beogradit pėr tė pėrvetėsuar pjesėrisht ose tėrėsisht Kosovėn, qartėsisht janė kėrcėnim pėr paqen dhe sigurinė nė Ballkan dhe ato duhet tė trajtohen si tė tilla, ka deklaruar Daniel Serwer, kryetar i Institutit pėr Paqe nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė.
Serwer po ashtu ka sugjeruar qė Shtetet e Bashkuara tė ringjallin idenė e njė rezolute tė Kėshillit tė Sigurimit qė do ta miratonte edhe Rusia, ndėrsa sipas tij, evropianėt duhet tė saktėsojnė pa ekuivokė se Serbia do tė bėhet anėtare e Bashkimit Evropian vetėm nėse heq dorė nga sovraniteti mbi Kosovėn.

Serwer i ka kėshilluar kosovarėt t’i mirėpresin serbėt nė jug tė lumit Ibėr dhe tė bėjnė tė sigurt se shteti i ri do t’i trajtojė me drejtėsi tė gjithė qytetarėt. “Prishtina duhet tė sigurojė edhe 60 njohje. Por, mbi tė gjitha, Beogradi duhet tė heqė dorė nga iluzionet e veta. Kosova ka humbur. 90 pėr qind e popullatės sė saj kurrė nuk do tė pranojnė sovranitetin serb”, ka potencuar ndėr tė tjera Serwer
Back to top Go down
View user profile
 
Serbia tė lirohet nga iluzionet pėr Kosovėn
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: