AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Kosovarėt nuk e harrojnė dorėn e ndihmės

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Kosovarėt nuk e harrojnė dorėn e ndihmės   23.07.08 7:38

Njohja e shtetėsisė sė Kosovės nga ana e Malit tė Zi ėshtė hap tejet i rėndėsishėm pėr stabilitetin e rajonit, tha sociologu Anton K. Berishaj ligjėrues nė UP pėr gazetėn podgoricase “Vijesti”. Berishaj mes tjerave nė kėtė intervistė tha se e kupton gjendjen nėn presion tė Malit tė Zi lidhur me njohjen eventuale tė Kosovės.
“Mendoj qė konflikti nė Kosovė ėshtė pranuar si njė konflikt mes Serbisė dhe Kosovės dhe kėshtu qė Mali i Zi nė njė farė mėnyre dytėsore apo terciare ka marrė pjesė aty duke i hapur kufijt e saj pėr refugjatė kosovarė atėherė kur situata ka qenė mė se e keqe”, tha Berishaj duke shtuar se marrėdhėniet e mira diplomatike mes Mali tė Zi dhe Shqipėrisė janė njė element shtesė pėr marrėdhėnie tė mira edhe mes Kosovės dhe Malit tė Zi.

Anton K.Berishaj tha se marrėdhėniet mes Kosovės dhe Serbisė duhen trajtuar si marrėdhėnie mes dy shteteve fqinje ndėrsa u bėri ftesė serbėve kosovarė qė integrohen nė shoqėrinė e shtetit kosovar. “Ata njerėz janė tė manipuluar nga ēdo garniturė politike e Serbisė”, tha ai duke iu referuar kosovarėve tė etnisė serbe.

E ardhmja e Ballkanit ndodhet nė krijimin e elitave tė reja politike tė cilat duhet tė themelohen mbi parimet e mendėsisė dhe praktikės politike tė perėndimit, pėrfundon Berishaj intervistėn pėr gazetėn “Vijesti
Back to top Go down
View user profile
 
Kosovarėt nuk e harrojnė dorėn e ndihmės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: