AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
June 2018
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Vazhdon mosrepektimi i tė drejtave tė njeriut

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Vazhdon mosrepektimi i tė drejtave tė njeriut   23.07.08 7:36

Raporti vjetor i institucionit tė Ombudspersonit prezantoi gjendjen e tė drejtave tė njeriut. Pėrfundimet e kėtij raporti dėshmojnė se edhe gjatė kėsaj periudhe respektimi i tė drejtave tė njeriut nuk ėshtė nė nivel tė kėnaqshėm.
Ushtruesi i detyrės sė Ombudspersonit, Hilmi Jashari, tha se gjatė kėsaj periudhe njėvjeēare ky institucion ka vėrejtur shkelje tė mėdha tė tė drejtave tė njeriut dhe ka hasur nė shumė probleme pėr zgjidhjen e ankesave tė cilat janė regjistruar gjatė kėsaj periudhe.

Jashari tha se mosfunksionimi i sundimit tė ligjit po vazhdon tė sjellė pasiguri dhe humbje tė besimit nė sistemin gjyqėsor.

Sipas tij, edhe pse Kushtetuta e Kosovės garanton tė drejta e njeriut, nė praktikė ky kapitull kėrcėnon qė mos tė zbatohet tėrėsisht.

Siaps tė dhėnėve tė raportit, gjatė periudhės 2007/08 janė regjistruar 3 mijė e 808 raste ankesash nga tė cilat pėr procedim tė mėtutjeshėm janė 523.
Back to top Go down
View user profile
 
Vazhdon mosrepektimi i tė drejtave tė njeriut
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: