AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Sejdiu: Takimi me Bushin kulmim i qėndrimit tė SHBA-ve ndaj Kosovės

Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Sejdiu: Takimi me Bushin kulmim i qėndrimit tė SHBA-ve ndaj Kosovės   23.07.08 7:36

Presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu duke komentuar takimin e nesėrm me presidentin amerikan George Bush, nė Shtėpinė e Bardhė - nė Washington, tha se ky ėshtė kulmimi i qėndrimit tė SHBA-sė ndaj Kosovės dhe ndaj qytetarėve tė saj. Kėto komente Sejdiu i bėri nė njė intervistė me seksion shqip tė Zėrit tė Amerikės.
Duke u pėrgjigjur nė pyetjen pėr pritjet nga takimi i nesėrm me presidentin Bush, presidenti Sejdiu u shpreh se ėshtė kulmimi i qėndrimit tė SHBA-sė ndaj Kosovės dhe ndaj qytetarėve tė saj. Sejdiu tha se nė tė njėjtėn kohė ėshtė njė rezultat i jashtėzakonshėm dhe njohje e punės qė ne kemi bėrė, nė partneritet tė vazhdueshėm dhe tė thellė, nė ecjen e gjatė, tė rėndėsishme dhe jo tė lehtė qė ka pasur Kosova.

“Ne presim qė Presidenti Bush tė mbėshtesė kėtė qasje qė ne kemi pasur, sepse sinjalet janė rezultat i bashkėpunimit tė thellė tė deritanishėm, e nga ana tjetėr tė kemi zotimin pėr mbėshtetjen e mėtejshme tė zhvillimit tė Kosovės”, theksoi presidenti Sejdiu.

Ai tha se ky takim do tė hapė horizonte tė reja, qė kanė tė bėjnė posaēėrisht me rigjenerimin e Kosovės, por dhe me aspektet e tjera qė lidhen me demokracinė, sigurinė dhe me integritetin e plotė territorial tė Kosovės. /RTK/VoA/
Back to top Go down
View user profile
 
Sejdiu: Takimi me Bushin kulmim i qėndrimit tė SHBA-ve ndaj Kosovės
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: