Log in automatically:
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
Inzaghi udhëheq Milanin drejt fitores Vote_lcapInzaghi udhëheq Milanin drejt fitores Voting_barInzaghi udhëheq Milanin drejt fitores Vote_rcap

Inzaghi udhëheq Milanin drejt fitores Empty
PostSubject: Inzaghi udhëheq Milanin drejt fitores   Inzaghi udhëheq Milanin drejt fitores Icon_minitime30.10.08 11:23

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore të rëndësishme në San Siro kundër Sienas me rezultat 2-1 duke u ngjitur në kuotën e 19-të pikëve, dhe qëndron në vendin e tretë një pikë prapa Udineses dhe Napolit të cilët kryesojnë me nga njëzet pikë pas fitoreve të mbrëmjes së sotme.I rikthyeri nga lëndimi, “njeriu gol” Pippo Inzaghi krijoi epërsinë e Rossonerëve në minutën 31 me të cilin rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Mysafirët arritën ta barazojnë rezultatin me anë të Vergassolas në minutën 54 duke ia vështirësuar punët skuadrës së Ancelottit.

Mirëpo një penallti e shkaktuar në Superpippon u shndërrua në gol nga superylli brazilian, Kaka, duke ia siguruar Milanit rrugën drejt kreut të tabelës.