AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
July 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Fiorentina dhe Inter ndajnė pikėt

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Fiorentina dhe Inter ndajnė pikėt   30.10.08 11:21

Derbi kryesor i javės sė nėntė nė Serie A i zhvilluar nė Artemio Franchi ndėrmjet Fiorentinės dhe Interit pėrfundoi pa gola.
Pjesa e parė e takimit i ka takuar skuadrės vendase e cila udhėhiqte lojėn, mirėpo kishte mungesė konkretizimi.

Mungesa e dy sulmuesve kryesorė, Adrian Mutu (pėr shkak tė lėndimit) dhe Alberto Gilardino (pėr shkak tė suspendimit) vėrehej shumė nė fazėn e sulmit tė Violas. Harkimet e shumta nga krahu i djathtė nuk arrinin t’i konkretizonin dy sulmuesit, Osvaldo dhe Pazzini.

Njė rast shumė i mirė pėr vendasit u ofrua para mbarimit tė pjesės sė parė kur gjuajtja e Pasqual u ndalua nga portieri Cezar, ndėrsa nė zonė u tėrhoq pėr fanelle Pazzini me ē’rast gjyqtari nuk akordoi penallti.

Nga ana tjetėr kampionėt shfaqėn lojė tė zbehtė, mirėpo me dy raste tė mira shėnimi. Njėherė Mancini e goditi transversalen pas njė pasimi fenomenal tė Zlatan Ibrahimovic, ndėrsa mė vonė ky i fundit nuk e gjeti portėn pas pasimit tė Mancinit.

Sikurse pjesa e parė edhe pjesa e dytė dirigjohej nga Cesare Prandelli por sulmuesit e tij nuk arrinin tė shėnonin.

Derisa nga ana tjetėr Interi ishte shumė i rrezikshėm me raste tė rralla. Inkuadrim i Crespos dhe Vieiras i dha njė shtytje zikaltėrve, mirėpo kampionėt nuk ishin tė fuqishėm pėrballė skuadrės mirė tė organizuar tė Violas.
Back to top Go down
View user profile
 
Fiorentina dhe Inter ndajnė pikėt
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» singapore inter-school north zone table tennis competiton
» Community Games 2014

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: